Відсутність на роботі, відрядження, лікарняні. Оформлення в 1С

Кожного разу при розрахунку заробітної плати ми стикаємося з відображенням різного роду невиходів працівників на роботу: відрядження, лікарняні та відсутність з нез'ясованих причин. Як коректно відобразити та розрахувати такі невиходи в 1С? Про це піде мова в даній статті. 

Anastasiya_Plutalova.jpg
Анастасія ПЛУТАЛОВА експерт з питань оплати праці, Intercomp Україна

 Оформлення відсутності на роботі або відсутності з 

нез’ясованих причин в 1С 


Коли співробітник не з’являється на роботу з різних причин, будь то хвороба, прогул або відсутність за сімейними обставинами, потрібно зафіксувати неробочий час працівника. 

Відсутність на роботі в 1С оформлюється таким чином:

Розрахунок зарплати організації – розрахунок зарплати – неявки – невиходи 

Створюємо документ «Невиходи в організації» та заповнюємо його, обравши співробітника, вид розрахування або причину відсутності, та період відсутності. (рис. 1, 2). 

Рисунок 1 
1.png

Рисунок 2 
2.png

В табелі обліку робочого часу відсутність з нез`ясованих причин відображається літерами «НЗ» (рис. 3). Табель обліку робочого часу в 1С створюється таким чином: 

Кадровий облік організації - введення табелів обліку робочого часу 

Рисунок 3 
3.png

 Якщо працівник був відсутній на робочому місці з причин хвороби та надав листок непрацездатності в тому ж місяці, документ «Невиходи» потрібно скасувати та розрахувати лікарняний, для того, щоб коректно відобразилася в табелі обліку робочого часу за місяць причину невиходу на роботу. 

Оформлення відрядження в 1С 


Кадровий відділ вносить інформацію про відрядження в 1С таким чином: (рис. 4, 5). 

Кадровий облік організації – кадровий облік – зайнятість – відрядження. 

Співробітник кадрової служби створює новий документ «Відрядження організацій» та заповнює його. Бухгалтер на основі кадрового документу створює документ розрахунку оплати за відрядження (рис. 6, 7, 8). Для створення документу розрахунку оплати за відрядження потрібно стати на кадровий документ «Відрядження організацій» та, натиснувши праву кнопку миші, вибрати функцію «На основі – Оплата за середнім заробітком». 

Створюємо документ «Оплата за середнім заробітком», в якому обов`язково заповнюємо дві вкладки: На вкладці «Розрахунок середнього заробітку» натискаємо кнопки «Заповнити» та «Розрахувати». Після цього заповнюємо вкладку «Нарахування», теж натиснувши кнопки «Заповнити» та «Розрахувати». 

Рисунок 4 
4.png

Рисунок 5 
5.png

Рисунок 6 
6.png

Рисунок 7 
7.png

Рисунок 8 
8.png

В табелі обліку робочого часу відрядження позначається літерами «ВД» (рис. 9). 

Рисунок 9 
9.png

1. Оформлення лікарняного в 1С 

Як провести лікарняні листи в 1С. 

Кадровий відділ вносить лікарняний лист через документ «Відсутність на роботі» таким чином: 

Кадровий облік організації – зайнятість – відсутність на роботі. 

Створюємо документ «Відсутність на роботі організацій», в який вносяться: ПІБ співробітника, з якої дати співробітник хворіє та його стан. (рис. 10, 11) 

Рисунок 10 
10.png

Рисунок 11 
11.png

Бухгалтер на основі цього документа робить розрахунок листа непрацездатності, ставши на документ, натиснувши праву кнопку миші та обравши функцію «На основі – Нарахування згідно лікарняного листа». Далі потрібно заповнити обидві вкладки створеного документу «Нарахування згідно лікарняного листа», для цього на вкладках «Розрахунок середнього заробітку» та «Нарахування» потрібно натиснути кнопки «Заповнити», після – «Розрахувати». (рис. 12, 13, 14). 

Рисунок 12 
12.png

 Рисунок 13 
13.png

 Рисунок 14 
14.png

 В табелі обліку робочого часу лікарняний позначається літерами «ТН» (рис. 15). 

Рисунок 15
15.png

Джерело: Праця і Закон № 11-12 (179-180)