Виплата працівникам за відпрацьований час в святкові та неробочі дні. Оформлення в 1С 8.2

Віта Татаринова,
експерт з питань оплати праці, Intercomp Україна

Кожному, хто працює, не рідко приходилось затримуватись на роботі після закінчення робочого дня, а також працювати в святкові та вихідні дні. Праця кожного повинна бути оцінена належним чином, а найголовніше оплачена в грошовому вираженні. Для полегшення роботи бухгалтерів, наша стаття дає можливість на практиці розглянути проведення оплати понаднормових годин працівникам в «1С:8.2 Зарплата і управління персоналом».

Доплата за нічний та вечірній час

Для розрахунку доплати за нічні та вечірні години необхідно дотримання наступних умов:

  • Працівнику повинні бути назначені відповідні нарахування з вказівкою відсотка оплати (Розрахунок зарплати підприємства → Працівники → Введення відомостей про планові нарахування працівників) (див. рис. 1, рис.2);
  • Рис. 1

    Рис. 2

  • В графіку роботи, призначеному працівнику або в індивідуальному графіку, повинно бути зафіксовано кількість вечірніх та нічних годин в зміні. Якщо графік працівника не передбачує роботи в вечірній/нічний час, але з виробничої необхідності працівник працював в такий час і прийнято рішення провести доплату, то потрібно роботу в вечірній/нічний час відобразити в табелі.

Для розрахунку доплати за нічні та вечірні години передбачено види нарахувань (план видів нарахувань «Основні нарахування підприємства»), зі способом розрахунку «Доплата за нічні години» та «Доплата за вечірні години».

Розрахунок суми доплати проводиться при розрахунку заробітної плати документом «Нарахування зарплати працівникам підприємства». При розрахунку, виходячи з окладу/тарифу працівника і його графіку, визначається погодинна ставка працівнику, яка умножається на кількість вечірніх/нічних годин і відповідний відсоток доплати.

Рис. 3

Для коректного проведення розрахунку бухгалтеру необхідно звірити розрахунок погодинної ставки, після чого провести документи натиснувши ОК.

Оплата святкових та вихідних днів

Робота в святкові та вихідні дні оплачується за допомогою документу «Оплата святкових та вихідних днів підприємства». Цим документом розраховують суму оплати і фіксують відпрацьований понаднормовий час. Після створення документу в табличній частині документу необхідно вибрати зі списку працівників необхідно співробітника, вказати день роботи в святковий чи вихідний день. При цьому проводиться розрахунок часової тарифної ставки працівника (якщо йому назначений місячний оклад) автоматично. Бухгалтеру необхідно тільки провести звірку на коректність розрахунку погодинної тарифної ставки. Після внесення кількості відпрацьованих понаднормових годин, сума для оплати також відображається автоматично. Вказаний документ проводять в подвійному розмірі, для цього в табличній частині документу час, який належить до оплати , вказується в графі «Години в 2-му розмірі».

Рис. 4

Після заповнення всіх даних необхідно провести документ натиснувши ОК.