Зміна оподаткування доходів працівника-інваліда.

Згідно Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» №2464-VI від 08.07.2010, якщо на підприємстві працює інвалід, то до його доходів застосовується спеціальна (знижена) ставка єдиного соціального внеску (далі – ЄСВ) на фонд оплати праці, в розмірі 8,41 %. Ставка оподаткування ЄСВ на фонд лікарняних листів інвалідів не змінюється, вона становить також 8,41%.

S Panchenko_new photo_1.jpg
Світлана ПАНЧЕНКО, Керівник відділу з розрахунку заробітної плати, експерт з питань оплати праці, Intercomp Україна

В цій статті ми розглянемо зміну оподаткування доходів працівника-інваліда в програмі «1С: Зарплата і управління персоналом 8 для України», якщо прийнятому раніше працівнику надали інвалідність, введення інформації по довідці медико-соціальної експертизи (далі — МСЕК) в картку співробітника.

Зміна оподаткування:

Раніше в статті "Інвалідність: оформлення в 1-С 8:2" («Праця і Закон» № 6 (174)), ми розглядали як новоприйнятому працівнику-інваліду в картці співробітника необхідно заповняти головні реквізити: «Після додавання співробітника на закладці «Загальне» необхідно змінити основні реквізити «Інвалідність» та «Група внесків». Для введення інформації про інвалідність треба натиснути на кнопку з трьома точками справа від необхідного реквізиту (рис. 4) та заповнити інформацією з довідки МСЕК та пенсійного посвідчення (рис. 5). Додатково змінюємо групу внесків з «Основний склад» на «Інваліди» (рис. 4-9 в статті "Інвалідність: оформлення в 1С 8:2")». Якщо прийнятому раніше працівнику надали інвалідність, введення інформації по довідці МСЕК в картку співробітника та коригування групи внесків аналогічне.

На підставі внесених даних по новоприйнятому працівнику-інваліду інформація щодо оподаткуванню ЄСВ на фонд оплати праці автоматично відображаються в наказі «Прийняття на роботу в організацію» відповідні внески «ЄСВ ФОП (інваліди)» та «ЄСВ ФОП (лікарняні, інваліди)». Для зміни оподаткуванню ЄСВ на фонд оплати праці, якщо прийнятому раніше працівнику надали інвалідність у програмі 1-С 8:2 слід скористатись пунктом меню Розрахунок зарплати організації – Працівники – Введення відомостей про планові нарахування (рис. 1) або через робочий стіл в закладці «Розрахунок зарплати» (рис. 2).

Рисунок 1.

pub_uu_20.07.14_1.png

Рисунок 2.

pub_uu_20.07.14_2.png

Наприклад, працівнику надали інвалідність з 01.06.2014 року для зміни оподаткуванню ЄСВ на фонд оплати праці треба створити документ «Введення відомостей про планові нарахування» від цієї дати, в верхній частині «Працівники» додати нову строку вибравши потрібного працівника (рис. 3).

Рисунок 3.

pub_uu_20.07.14_3.png

Після вибору працівника всі закладки будуть заповнені поточними даними, нам треба змінити тільки закладку «Внески ФОП», так як утримання внесків з доходів працівника-інваліда не відрізняється від утримань звичайного працівника. На закладці «Внески ФОП» в стовпці «Дія» треба «Припинити» оподаткування «ЄСВ ФОП (працівники)» та «ЄСВ ФОП (лікарняні)» попередньою датою, тобто в нашому випадку – 30.05.2014 року. Додатково треба створити нові строки на цього працівника в стовпці «Податки» вибравши «ЄСВ ФОП (інваліди)» та «ЄСВ ФОП (лікарняні, інваліди)», а в стовпці «Дія» треба вказати «Почати» вказавши дату зміни оподаткування, в нашому випадку – 01.06.2014 року (рис. 4).

Рисунок 4.

pub_uu_20.07.14_4.png

Після проведення вищевказаних дій в документі «Нарахування зарплати працівникам організації» по працівнику-інваліду при розрахунку заробітної плати оподаткування буде відповідне, ЄСВ ФОП - 8,41 %. 

Джерело: "Праця і Закон" №7 (175), 2014