Контакти
Довіра, заснована на досвіді
Публікації
09.08.2017

Підсумований облік робочого часу: святкові дні та надурочні години

При підсумованому обліку робочого часу щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, встановлена працівнику графіком, може коливатися впродовж облікового періоду, однак загальна сума годин роботи за обліковий період повинна дорівнювати нормі робочого часу в обліковому періоді. Обліковим періодом при підсумованому обліку робочого часу, як правило, є місяць.
Детальніше
19.12.2016

Підсумований облік робочого часу: визначаємо понаднормові години

Законодавство суворо регламентує робочий час для кожної категорії працівників. Звісно, простіше його обліковувати за підсумками одного дня. Однак у багатьох виробничих процесах використовують підсумований облік робочого часу, коли працівник повинен відпрацювати свою норму робочого часу за місяць, квартал або рік. Підсумований облік робочого часу — це фактично спеціальний режим роботи і відпочинку, заснований на графіках змінності або графіках роботи з «плаваючими» вихідними днями.
Детальніше
19.12.2016

Нарахування та виплата заробітної плати: типові помилки та їх наслідки для роботодавця

• Яких нормативно-правових документів слід дотримуватися під час нарахування заробітної плати?
• Які розміри штрафів установлено законодавством за порушення порядку нарахування та виплати заробітної плати?
• Чи можна, сплативши штраф, продовжувати ігнорувати вимоги законодавства про оплату праці?

Практика проведення аудиту розрахунків із заробітної плати свідчить про те, що роботодавці не завжди дотримуються вимог законодавчих актів, які стосуються обчислення та виплати заробітної плати, а також інших виплат працівникам у межах трудових відносин. Раніше деякі роботодавці свідомо йшли на ризики, оскільки вважали їх не досить суттєвими. Але останнім часом ситуація дещо змінилася.
Детальніше